Nové začiatky

Autor: Romana Bodnárová | 31.12.2011 o 15:21 | (upravené 31.12.2011 o 15:33) Karma článku: 4,21 | Prečítané:  508x

A je to tu...lúčime sa so starým rokom 2011, jednotky splnili svoju funkciu, verím, že bol pre Vás dobrý, mal prínos, splnil Vaše túžby, očakávania, skrátka odslúžil svoje, ale teraz je čas, aby sme privítali nový, nesmierne očakávaný rok 2012!  

 

A je to tu...lúčime sa so starým rokom 2011, jednotky splnili svoju funkciu, verím, že bol pre Vás dobrý, mal prínos, splnil Vaše túžby, očakávania, skrátka odslúžil svoje, ale teraz je čas, aby sme privítali nový, nesmierne očakávaný rok 2012!

 

Drahí priatelia, iste sú Vám známe, staré - dobré  novoročné „predsavzatia"! Zvyknete si ich dávať aj vy? Myslíte si, že to je to pravé orechové?...na konci roka si poviete, že v novom roku zmením vo svojom živote veci, s ktorými nie som spokojný,  napravím svoje povahové črty a bude fajn! Myslíte si, že sa Vám to povestné: „ ako na nový rok, tak po celý rok" hneď a s presnosťou vyplní? Stojí pri Vás víla a ako mávnutím čarovného prútika Vám pred očami rozžiari Vaše plány, je to tak? No nie je, veď predsa nežijeme v rozprávke, aj keď by som si to určite niekedy veľmi priala. J

 

Na čo potom toľko zmätku okolo Nového roka a milión predsavzatí, ktoré aj tak nie sme schopní dodržať. Opäť nastáva sklamanie, pocit nenaplnenia sľúbeného a sme na začiatku.Vôbec to tak nemusí byť!

Často počujem z úst starších a skúsenejších ľudí: „menej je niekedy viac!"

Svätá pravda...pokúsme sa aj my prehodnotiť svoje rebríčky hodnôt, vyseparovať veci, ľudí vo svojom živote, očakávať menej, dávať viac a určite nastávajúci rok prinesie svoje ovocie, a to aj bez toho, aby sme mali prehnané nároky na seba, či okolie a veľké očakávania, po ktorých často nasleduje sklamanie. Život je krásny, len treba jeho krásy nájsť.

 

Iste, všetci máme svoje tajné sny, túžby, skryté želania a nevieme ako ich naplniť. Cítime sa tak malí a bezmocní vo „veľkom" svete, ale ako sa hovorí: „nádej umiera posledná", preto sa nikdy nevzdávajme toho, po čom naše srdce tak veľmi túži. Pokiaľ človek kráča životom s vierou, nádejou a láskou, iste dokráča do vytúženého cieľa. Na pamäti treba mať jedno, nič nám z neba samo nespadne, a preto je potrebné urobiť aj krok vpred, vydať sa na cestu...iniciatíva musí ísť najmä z našej strany, aby aj On (ten, kto nad nami bdie), videl, že o to naozaj stojíme.

 

Moji drahí, prajem Vám úspešný a šťastný rok 2O12, nech sa Vám splnia sny...mne sa práve jeden naplnil. Po dlhom čase som sa konečne odhodlala prelomiť ľady a vyjsť s pravdou von -založiť blog. Niekedy aj maličkosti s nami dokážu urobiť riadne divy.

Myslím si, že na maličkostiach je postavený celý svet!

Nové začiatky, nový rok...chopme sa príležitosti - veľa úspechov!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?